Ekonomi

Yeni moda: Yıkanmayan kıyafetler Yeni moda: Yıkanmayan kıyafetler
Borsa günü düşüşle tamamladı Borsa günü düşüşle tamamladı
TYP kapsamında çalışacak kişilerin kuraları çekildi TYP kapsamında çalışacak kişilerin kuraları çekildi
Kızıltan'dan 'Mersin'i yeni Marmara yapalım' çağrısı Kızıltan'dan 'Mersin'i yeni Marmara yapalım' çağrısı
Ege İhracatçı Birliklerinden yüzde 100 başarıya ulaştıran eğitim Ege İhracatçı Birliklerinden yüzde 100 başarıya ulaştıran eğitim
Arslantaş: 'Konut yapanları destekleyin' Arslantaş: 'Konut yapanları destekleyin'
ATSO' ya 'A Seviye Oda' belgesi ATSO' ya 'A Seviye Oda' belgesi
Kıvrak: 'Baharla birlikte özellikle zeytincilik açısından güzel günler bizi bekliyor' Kıvrak: 'Baharla birlikte özellikle zeytincilik açısından güzel günler bizi bekliyor'
Manavlar, tezgahları yeni meyvelere hazırlıyor Manavlar, tezgahları yeni meyvelere hazırlıyor
Operasyonel kiralama sektörü 2019'da 'ticari araç' ile büyüyecek Operasyonel kiralama sektörü 2019'da 'ticari araç' ile büyüyecek
Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatları
Menevşe: 'Nitelikli eleman sorununu meslek liseleriyle çözeceğiz' Menevşe: 'Nitelikli eleman sorununu meslek liseleriyle çözeceğiz'
Ayvalıklı esnaf 2. Doğa Festivali'ne hazırlanıyor
Ayvalıklı esnaf 2. Doğa Festivali'ne hazırlanıyor
KATSO Başkanı Fındıkoğlu, OSB'yi ziyaret etti
KATSO Başkanı Fındıkoğlu, OSB'yi ziyaret etti
Eskişehirli genç girişimciler yeni başkanını seçti
Eskişehirli genç girişimciler yeni başkanını seçti
Kosova'ya Türk seramiği
Kosova'ya Türk seramiği
Ferrero fındık'tan Türkiye'ye 150 milyon TL yatırım
Ferrero fındık'tan Türkiye'ye 150 milyon TL yatırım
Pazardaki düşüş vatandaşı sevindirdi
Pazardaki düşüş vatandaşı sevindirdi
Trakya tarımı için milat olacak imzalar atıldı
Trakya tarımı için milat olacak imzalar atıldı
Bursa Ticaret Borsası Başkanı Matlı: TOBB aracılığıyla sunduğumuz talepler hayata geçti
Bursa Ticaret Borsası Başkanı Matlı: TOBB aracılığıyla sunduğumuz talepler hayata geçti
Ekonomi Haberleri

Yeni moda: Yıkanmayan kıyafetler

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) resmi internet sayfasında yer alan habere göre, sentetik kıyafetlerdeki mikro lifler yıkanırken koparak, denizlere ve okyanuslara ulaşıyor. Bu durum ciddi mikro plastik kirliliğine neden oluyor.

Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa, günü yüzde 0,82'lik düşüşle tamamladı.

TYP kapsamında çalışacak kişilerin kuraları çekildi

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nde çalışacak işçilerin kurası çekildi.

Kızıltan'dan 'Mersin'i yeni Marmara yapalım' çağrısı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin'in net ihracatçı bir kent olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin üretim, istihdam ve ihracat anlamında bir ikinci Marmara'ya daha sahip olmasını kim istemez ki? Gelin Mersin'i ve Doğu Akdeniz'i Türkiye'nin yeni Marmarası yapalım, Türkiye kazansın dedi.

Ege İhracatçı Birliklerinden yüzde 100 başarıya ulaştıran eğitim

Ticaret Bakanlığı tarafından Türk ihracatçısının rekabetçiliğini artırmak amacıyla 83 bin ihracatçıya sunulan devlet yardımlarından ihracatçıların azami derecede yararlanmasını hedefleyen Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ihracatçı firmalara verdiği eğitimlerin semeresini görüyor.

Arslantaş: 'Konut yapanları destekleyin'

Öz Kayseri İnşaat (ÖKİ) Yönetim Kurulu Başkanvekili Mustafa Arslantaş, Mart ayı ile birlikte inşaat sezonunun hareketlendiğini, projelere ağırlık vererek bitirmeyi hedeflediklerini söyledi. İnşaat sektörünün sıkıntılarına da değinen Arslantaş; Konut alımlarının daha cazip hale getirilmesi lazım. Devletin işi konut yapmak değil, konut yapanları destekleyin, onları bu konuda teşvik edin, onlar bu hizmetleri sizin yerinize sunsunlar dedi.

ATSO' ya 'A Seviye Oda' belgesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) ev sahipliğinde Akreditasyon Sertifika töreni gerçekleştirildi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin'in yer aldığı törene, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Oda ve Borsa temsilcileri katıldı. 103 Oda ve Borsa'ya sertifikalarının verildiği toplantıda Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, en yüksek hizmet kalitesi düzeyini gösteren 'A Seviye Oda' belgesi aldı. Törende, ATSO Akreditasyon İzleme Komite Üyesi Ahmet Kavafoğlu ve ATSO Kalite Koordinatörü Kadriye Kar Yaşar da hazır bulundu.

Kıvrak: 'Baharla birlikte özellikle zeytincilik açısından güzel günler bizi bekliyor'

Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulu'nda (MYO), Edremit MYO Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü Öğretim Görevlisi Mücahit Kıvrak, üreticilerin zeytin ağaçlarına bahar bakımı konusunda bilgi verdi.

Manavlar, tezgahları yeni meyvelere hazırlıyor

Kış mevsiminde olumsuz hava şartları ve artan fiyatlar yüzünden umdukları satışı pek yapamayan manavalar, yeni sezonda bu durum düzelteceğini umut ederek ilkbahar meyveleri için tezgahlarını hazırlıyorlar.

Operasyonel kiralama sektörü 2019'da 'ticari araç' ile büyüyecek

Operasyonel araç kiralama sektörü 2018 yılında, Türkiye'de satılan yeni otomobillerin yüzde 18,4'ü olan 89 bin 463 adet yeni aracı filosuna kattı. Bu dönemde, 10,5 milyar TL'lik yeni araç yatırımı yapan sektörün aktif büyüklüğü 29,7 milyar TL'yi aştı. 2017 yılına göre yüzde 11,5 oranında daralan operasyonel kiralama sektörünün filosundaki toplam araç sayısı ise 323 bin 827 adet oldu.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada dolar 5,3780 liradan, euro ise 6,1150 liradan güne başladı.

Menevşe: 'Nitelikli eleman sorununu meslek liseleriyle çözeceğiz'

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, piyasada talep gören niteliklere göre hazırlanan, yeni ve dinamik bir mesleki eğitim modeline geçileceğini belirterek, 81 ilde 81 meslek lisesi odalarımızın koordinasyonuna veriliyor. Adana'da biz Motor Meslek Lisesi ile çalışacağız dedi.

Ayvalıklı esnaf 2. Doğa Festivali'ne hazırlanıyor

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, geleneksel olarak yapılan Doğa Festivali 11-14 Nisan tarihlerinde yapılacak. Bu yıl ikincisi düzenlenen festivalde geleneksel otlu yemekler tanıtılacak.

KATSO Başkanı Fındıkoğlu, OSB'yi ziyaret etti

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Yönetim Kurul Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Seydiler'de Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Eskişehirli genç girişimciler yeni başkanını seçti

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) koordinasyonunda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu (GGK) İcra Komitesinde yapılan seçimle Bora M. Osmalı başkan oldu.

Kosova'ya Türk seramiği

Uluslararası projelerde sıkça tercih edilen Türk seramiği, son olarak Kosava'nın başkenti Priştine'de yapılan Lakrishte Kompleksi'nde tercih edildi. Kosova'nın Priştine şehrinde yapılan Lakrishte Kompleksi'nin porselen cephe kaplamasında, Seramiksan'ın dikkat çeken ürünlerinden Venüs Serisi kullanıldı.

Toplam 216 haber.